KURUMSAL

Denizli şehir merkezinin 7 km güneybatısında bulunan Yenişehir’de yer alan Teras Park Alışveriş Merkezi’nde giyimden ev tekstiline, elektronikten kuru temizlemeye varan ulusal ve uluslararası farklı mağazalar yer alıyor. Yenilenen konsepti ile ziyaretçilerine avantajlı alışverişin kapılarını açan Teras Park , AVM içinde yer alan geniş sosyalleşme alanları ile de ailece vakit geçirme fırsatı sunuyor. 

Ayrıca 7 farklı salon seçeneği sunan Teras Park Avşar Sinemaları, 12 bantlı bowling salonu, Çocuk Eğlence Merkezi gibi zengin eğlence ve aktivite alanları ile Teras Park AVM, Denizli’nin gözde buluşma mekanı olmaya devam ediyor.

 

Çevre Politikamız:

Avrupa’nın en önemli alışveriş merkezi yatırım ve yönetim firması olan ve bu konudaki en önemli yatırım şirketlerinden olan firmamız çevreye gösterilen özen açısından kendi sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında lider konumda olmalıdır.

Firmamızın çevre programlarında sürekli iyileştirme, bütünsel bakış, enerji verimliliği belirleyici olmalıdır. Bu sorumluluğun yerine getirilmesinde aşağıdaki ana prensiplere bağlı kalacağımızı taahhüt ederiz.

 

Faaliyetlerimizi Çevre yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak sürdüreceğiz.

Faaliyetlerimizden kaynaklanan çevre etkilerini yeni teknoloji ve kaynakların kullanılması sureti ile sürekli olarak azaltacağız.

Enerji ve çevre arasındaki verimli kullanımı sürekli olarak özendireceğiz ve bu konuda müspet ve çağa uygun adımlar atacağız.

Endüstriyel programlarımızda yaşam döngüsünü dikkate alacak ve enerji ve hammadde tüketimini en aza indireceğiz.

Çevrenin korunmasına ilişkin denetimlerimizi sürekli olarak yapacağız.

Katı atıkların azaltılması ve geri dönüştürülmesi için atık yönetim sistemleri oluşturacağız ve uygulamaya koyduğumuz yerlerde müşterilerimize ve topluma yardımcı olacağız.

Müşterilerimizin yaptığımız işin doğasından kaynaklanan emisyon değerlerine maruzu yet sınırını yasaların belirlemiş olduğu asgari şartların altında tutmayı ve sürekli olarak azaltmayı hedefliyoruz.

Çevre Yönetimi ile ilgili hususlarda toplum ve yasal kuruluşlarla sürekli iletişim halinde olacağız.

Bu çevre taahhüdü kuruluşlarımıza ve çalışanlarımıza ve en önemlisi esas var olma nedenimiz olan müşterilerimize sürekli olarak duyurulacak ve sürekli iyileştirme taahhüdü ile yıl boyunca uygulanacaktır.

Yönetim Kadrosu

Klépierre Türkiye Hakkında:

En çekici markaları en iyi varlıklarla desteklemek, toplumsal ve çevresel sorumluluğumuzu güçlendirmek ve faydaları müşterilerimizle paylaşmak, perakendeye yeni bir boyut kazandırmak için birlikte yenilik yapmak… Klépierre'e Hoş Geldiniz

12 ülkeyi kapsayan 100 önde gelen alışveriş merkezi ile perakendecilere her yıl 1,1 milyardan fazla ziyaretçi çeken benzersiz bir platform sunuyoruz.

Hızla büyüyen metropol alanlarındaki varlıklara odaklanma stratejimizden yararlanarak, her alışveriş merkezinin bölgesel bir lider olarak öne çıkmasını sağlamak için tasarlanan genişletmeler ve yenilemeler yoluyla hedeflenen bir büyüme politikası izliyoruz.

2005 yılında Akmerkez’in hisselerinin bir bölümünün satın alınması ile Türkiye pazarına giriş yapan eski adıyla Corio, Mart 2015 tarihinde yaşanan birleşme sonrasında, Fransa merkezli Klépierre şirketi çatısı altına katılmıştır.

Klépierre, gayrimenkul geliştirme ve varlık yönetimi yeteneklerini birleştiren alışveriş merkezlerinde Avrupa lideridir. Şirketin portföyü 31 Aralık 2021'de 20,7 Milyar Euro değerindedir ve Kıta Avrupası'nda 12ülkede,  100’ün üzerinde AVM’de  her yıl yüz milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan büyük alışveriş merkezlerinden oluşmaktadır. Klépierre, İskandinavya'nın bir numaralı alışveriş merkezi sahibi ve yöneticisi olan Steen& Strøm'da (%56,1) çoğunluk hissesine sahiptir.

Klépierre, Euronext Paris'te işlem gören bir FransızGYO'dur (SIIC) ve CAC Next 20 ve EPRA Euro Bölgesi Endekslerinde yer almaktadır. Ayrıca Euronext CAC 40 ESG, MSCI Europe ESG Leaders, FTSE4Good,Euronext Vigeo Europe 120 gibi etik indekslere ve CDP'nin “A-listesindeki” özelliklere dahil edilmiştir. Bu ayrımlar, Grubun proaktif bir sürdürülebilir kalkınma politikasına bağlılığının ve iklim değişikliğine karşı mücadelede küresel liderliğinin altını çiziyor.

Klépierre Türkiye’de 5 Alışveriş Merkezinin yatırımını, 4  Alışveriş Merkezinin  ise  yatırımı, yönetimi, kiralanması ve geliştirilmesini üstenmiştir.Türkiye’deki alışveriş merkezlerimiz; Akmerkez (İstanbul), Anatolium  (Bursa), Tekira (Tekirdağ),  Teraspark (Denizli)ve Tarsu(Mersin). Klépierre, Akmerkez Alışveriş Merkezi’nin %47’sine, Teraspark’in %51’ine, yönetimini yaptığı  diğer AVM’Ierin ise( Tekira, Anatolium  Bursa,Tarsu)  %100’üne sahiptir.